نحوه محاسبه درآمد در فیلو چگونه است؟

کاربران فیلو سهمی از درآمد حاصل از تبلیغات در صفحه ویدیوی خود را دریافت می کنند. حال ممکن است سؤالاتی از قبیل این سهم چگونه محاسبه می شود؟آیا در‌آمد ثابتی پرداخت می شود؟ نحوه دریافت درآمدمان به چه صورت است؟ در ذهن شما ایجاد شود، به ادامه این مطلب توجه کنید تا با نحوه کسب در‌آمد در فیلو آشنا شوید.

نحوه محاسبه درآمد

برای محاسبه درآمد، ما از ضریبی به نام مؤثر هزاره استفاده می کنیم. مؤثر هزاره به عوامل مختلفی بستگی دارد. یکی از این عوامل تعداد ویدیوهای آپلود شده در ۳ ماه اخیر می باشد. شما به عنوان کاربر فعال باید در هر ماه حداقل 600 ویدیو آپلود کرده باشید تا درصد این بخش را به صورت کامل دریافت کنید. در سیستم محاسبه درآمد فیلو، دقیقه پخش ویدیو ملاک در‌آمد شما می باشد. یعنی مخاطب ویدیو شما را هر مقدار (بر حسب دقیقه) تماشا کند، به همان میزان درآمد دریافت خواهید کرد. حداکثر دقیقه تماشای ویدیو برای محاسبه 5 دقیقه بوده و ویدیوهای زیر 10 ثانیه نیز شامل کسب در‌آمد نخواهند شد.

رعایت قوانین فیلو از دیگر عوامل تاثیرگذار بر مؤثر هزاره می باشد. دقت داشته باشید این عامل می‌تواند مثبت و یا منفی باشد، بدین معنی که اگر در ویدیوهای شما، قوانین فیلو رعایت شود و ویدیوهای شما حذف نشود، تاثیر مثبت و اگر ویدیوهای خلاف قوانین فیلو آپلود کنید و یا ویدیوهای فرستاده شده برای اصلاح را ویرایش نکنید، تأثیر منفی بر در‌آمد شما خواهد گذاشت. تعداد دنبال کننده های شما نیز بر موثرهزاره تأثیر مثبت خواهد گذاشت.چنانچه ویدیوهای شما در بخش‌های مختلف فیلو برگزیده شود نیز تأثیر مثبتی بر مؤثر هزاره و در نتیجه درآمد شما خواهد گذاشت.

محاسبه درآمد تولیدکنندگان فیلو: در محاسبه درآمد تولیدکنندگان فیلو فعالیت 3 ماه اخیر ملاک نبوده و همچنین محدودیت دقیقه تماشای ویدیو تولیدکنندگان فیلو ۱۵ دقیقه می باشد.


با توجه به تعریفی که از مؤثر هزاره بیان شد، درآمد شما نمی‌تواند یک مبلغ ثابت ماهیانه باشد و به صورت روزانه محاسبه می شود. دقت داشته باشید تا زمانی که ویدیو منتشر شده شما در فیلو فعال باشد، شما از آن درآمد خواهید داشت.

مشاهده درآمد در بازه زمانی دلخواه

شما در صفحه گزارش درآمد می‌توانید مؤثر هزاره و میزان درآمدتان را در بازه زمانی دلخواه ببینید. دقت داشته باشید اگر بازه زمانی را روی امروز تنظیم کنید، به دلیل محاسبه در‌آمد در پایان روز، نمودار فاقد مبلغ می باشد.

نحوه پرداخت درآمد

درآمد شما به صورت روزانه محاسبه شده و در پایان هر روز به موجودیتان اضافه می شود. کاربرانی که موجودی آن ها به حد نصاب پرداختی فیلو رسیده باشد، می توانند از یکم تا پنجم هر ماه از طریق صفحه درخواست تصفیه حساب، درخواست خود را ثبت کنند. پس از ثبت درخواست، درخواست شما به حالت در حال پرداخت تغییر کرده و موجودی شما صفر خواهد شد. از دهم تا پانزدهم ماه نیز زمان واریز درخواست های ارسال شده می باشد.توجه داشته باشید در صورتی که درخواست تصفیه حساب ارسال نکنید درآمد شما مانند روزهای قبل به صورت روزانه محاسبه شده و به موجودی شما اضافه خواهد شد و هیچگونه کسر موجودی نخواهید داشت. برای ارسال درخواست تصفیه حساب، پروفایل مالی شما باید در وضعیت تایید شده باشد.تکمیل پروفایل مالی تنها ۱ بار لازم است صورت گیرد مگر قصد تغییر اطلاعات مالی را داشته باشید که در این صورت توسط پشتیبان فیلو صورت می گیرد.

در پایان این بخش شما می‌توانید میانگین آخرین درآمد کاربران فیلو از هر ۱۰۰۰ دقیقه نمایش ویدیو را مشاهده کنید. توجه داشته باشید که این مبلغ میانگین بوده و شما می‌توانید درآمد بیشتر یا کمتری کسب کنید.

میانگین درآمد کاربرها از ۱۰۰۰ دقیقه تماشا ویدیو در ۷ روز اخیر، 5,230 ریال بوده است.